• تهران- میدان رسالت خیابان سروان بختیاری پلاک 347
  • 09905771121
  • info@pccs.ir
مدیر مرکز

مدیر مرکز

طرح کسر خدمت

نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به منزله دژی مستحکم در صیانت از نظام و مردم میباشد. برقراری امنیت که مهترین بستر ایجاد توسعه میباشد به دست توانای این نیروها ایجاد و پایدار شده است. در بستر ایجاد امنیت توسط نیروهای مسلح سطح سواد، تحصیلات و نخبگی جامعه افزایش یافته که این امر موقعیتی متفاوت از گذشته را فراهم کرده است. مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا در قسمت هایی از بیانات خود فرموده اند:

"خدمت وظیفه عمومی خدمت واقعاً مقدسی است که در جنگ و صلح در صف اول نیاز کشور قرار دارد."

"یک انسان نخبه آن وقتی سرفراز و سربلند است که بتواند در بهبود اوضاع کشور و خانه و ملت خویش و بهبود زندگی و آینده سازمان هایی که ذی حق نسبت به او هستند، نقش ایفا کند."

"نوآوری در دانشگاه های کشور با تلاش و حضور دانشجویان در صحنه فناوری علم زیاد شده است بحمدالله ... در نیروهای مسلح هم خصوصاً با استفاده از مشمولین جوان و کارآمد نوآوری را ترویج دهند، زمینه سازی کنند، به ویژه بخش نیازمندی های دفاعی را برطرف کنند."

پیرو تاکیدات معظم له، ستاد کل نیروهای مسلح پیشنهادی به محضر مبارک شان تقدیم نمود که ایشان مقرر فرمودند:

"نخبگانی که از سوی بنیاد ملی نخبگان معرفی میشوند با انجام یک پروژه تحقیقاتی و تأیید آن از سوی هیئت داوران و طی دوره آموزش نظامی کارت پایان خدمت دریافت نمایند."

متعاقب تدبیر معظم له معاونت نیروی انسانی ستاد کل نیروهای مسلح دستورالعمل اجرایی نحوه ارائه تسهیلات و خدمات اداری به نخبگان، استعدادهای برتر و پژوهشگران را ابلاغ کرد که تاکنون چندین اصلاحیه و ابلاغیه دیگر نیز در این خصوص صادر شده است.

پروژه های تحقیقاتی کسر و جایگزین خدمت یکی از ظرفیت های کم هزینه و آماده به کارگیری در حوزه های پژوهشی مورد نیاز مراکز میباشد، از این رو، این مراکزپاسخگوی طیف وسیعی از این نخبگان است.

اهداف :

·        استفاده بیشینه از توان متقاضیان کسر/ جایگزین خدمت در راستای تأمین بخشی از نیاز در حوزه پژوهشی مراکز

·        شناسایی و جذب عناصر شایسته برای عضویت.

·        جذب هدفمند و ساماندهی هوشمند افراد در قالب کسر / جایگزین خدمت.

·        ارزیابی مناسب و نخبه گزینی از بین این افراد در طول کسر / جایگزین خدمت.

·        ارتقای کیفیت و محتوا و کاربری کردن کسر / جایگزین خدمت.

·        تعیین واحد معادل توسط اساتید راهنما، ارزیاب و مشاور برای کسر/جایگزین خدمت.

·        ایجاد وحدت رویه در به کارگیری متقاضیان کسر/جایگزین خدمت.

تعاریف و اصطلاحات

کسر خدمت

انجام یک پروژه / تحقیق / پژوهش یا بخشی از آن توسط افراد قبل یا حین خدمت نظام وظیفه (خارج از وقت موظف اداره) میباشد که میتواند جایگزین کمینه 2 ماه یا بیشتر از زمان خدمت نظام وظیفه به جز دوره آموزشی رزم مقدماتی شود و میتواند بیشینه 2 دوره در دو بازه زمانی متفاوت و به صورت غیر هم زمان باشد.

جایگزین خدمت

 انجام یک پروژه / تحقیق / پژوهش یا بخشی از آن توسط فرد نخبه (معرفی شده از سوی بنیاد نخبگان س.ک.ن.م) در شروع خدمت نظام وظیفه که میتواند جایگزین تمام زمان خدمت نظام وظیفه به جز دوره آموزش رزم مقدماتی باشد.

1 – ثبت نام از طريق سايت دانشگاه

2 – دعوت به همكاري از جانب دانشكده‌ها و مراكز وابسته به دانشگاه.

3 – دريافت پروژه، تهيه پروپوزال، تأييد پروپوزال توسط دانشكده مربوطه، دريافت اعلام نياز و ارائه به همراه مدارك( كپي شناسنامه و كارت ملي، گواهي فراغت از تحصيل يا اشتغال به تحصيل و يا گواهي اشتغال به خدمت، فرم اطلاعات شماره 1 يا فرم همكاران تحقيقاتي و يك قطعه عكس) به امور پژوهشگران.

4 – تكميل پرونده و ارسال پرونده به بنياد نخبگان نيروهاي مسلح توسط امور پژوهشگران.

5 – صدور مجوز بكارگيري توسط بنياد نخبگان نيروهاي مسلح.

6 – اعلام بكارگيري توسط امور پژوهشگران به دانشكده و يا مراكز مربوطه.

7 – شروع بكار پژوهشگر با هدايت و راهنمايي مديران پروژه.

8 – تهيه گزارش نوبه‌اي سه ماه يكبار از روند پيشرفت كار توسط پژوهشگر و ارسال براي امور پژوهشگران از طريق دانشكده و يا مركز مربوطه.

9 – در پايان كار جمع‌بندي عملكرد و ارائه به دانشكده و يا مراكز مربوطه.

10 – ارسال گزارش پايان كار پروژه توسط دانشكده و يا مراكز مربوطه براي امور پژوهشگران در غالب فرم احتساب كسر خدمت سربازي

11 – اعلام گزارش پاياني و اعلام كسر خدمت به بنياد نخبگان نيروهاي مسلح توسط امور پژوهشگران.

12 – اعلام كسر خدمت از جانب بنياد نخبگان نيروهاي مسلح به سازمان نظام وظيفه .

نكات مهم:

1 – پژوهشگر نمي‌تواند همزمان دو پروژه در هيچ يك از دانشگاهها و مراكز وابسته به نيروهاي مسلح را داشته باشد.

2 – دريافت پروژه براي افراديكه امريه دارند منوط به موافقت سازمان و يا اداره‌اي است كه امريه از آن دريافت شده است.

منبع : دانشگاه جامع امام حسین (ع) طرح کسر خدمت بنیاد نخبگان نیروهای مسلح

پروژه کسر خدمت:

دوستان ابتدا باید مراکز نظامی  که در راستای رشته آن ها پروژه تعریف میکنند را شناسایی نمایند. کلیه مراکز نظامی جهت انجام پروژه کسر خدمت با بنیاد نخبگان نیروهای مسلح در ارتباط هستند. بعد از مشخص شدن موضوع در سازمان مربوطه مدارک ( شناسنامه ، پروپزال، کارت ملی، فرم اطلاعات همکاران، مدرک اشتغال به تحصیل یا اشتغال به خدمت ) به بنیاد نخبگان نیروهای مسلح ارسال میشود. دوستان میتوانند با داشتن شماره نامه ارسالی از سازمان کار خود را از بنیاد نخبگان نیروهای مسلح پیگیری نمایند. معمولا بعد از 2 ماه جواب نامه بنیاد به سازمان می آید. حتمی مطمئن شوید نامه شروع به کار پروژه کسری خدمت شما از بنیاد امده باشد. بعد از ان میتوانید پروژه را شروع کنید در انتها با تحویل پروژه به سازمان مربوطه نامه اتمام شما به بنیاد زده خواهد شد و میتوانید کارهای اتمام را از بنیاد پیگیری نمایید.

دوستان در زمینه فنی مهندسی میتوانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 09905771121 تماس بگیرند.

 

 

 

منتشرشده در blog

کسر خدمت سربازی

تعریف: عبارت است از کاهش مدت خدمت وظیفه عمومی سربازی به ازای انجام پرروژه تحقیقاتی در راستای نیاز مراکز نظامی - در اینجا صرفا سپاه پاسداران مد نظر است - که توسط فرد آماده به خدمت یا درحال خدمت - دز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی - انجام میشود.

فرد متقاضی میتواند در حال انجام خدمت وظیفیه عمومی یا در حال تحصیل یا فارغ التحصیل یا درحال خدمت باشد. 

این امتیاز صرفا به فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تعلق میگیرد

نحوه انجام پروژه کسر خدمت سربازی:

با هماهنگی های انجام شده با مراکز نظامی و جهت دهی به پروژه های کسر خدمت در راستای نیاز مراکز نظامی دوره هایی تعریف شده است، افرادی که تمایل دارند میتوانند در کلاس های آموزشی شرکت نمایند و در صورت قبولی در دوره پروژه برایشان تعریف خواهد شد.

برای اطلاعات بیشتر با شماره 09905771121 تماس بگیرید

ما در مرکز تخصصی علوم محاسباتی به دنبال تجمیع توان و دانش هستیم تا از این طریق بتوانیم در حوزه های صنعتی و پژوهشی نقش ایفا کنیم و در جهت اقتصاد مقاومتی گام برداریم

{علوم محاسباتی} {pccs.ir}

 

telegram4